"...hogy reményetek mindvégig tökéletesedjék"
(Zsid.6,11.)

ISKOLÁNK TÖRTÉNETE

A művelődésügy első írásos emléke a dorogi egyházszervezethez fűződik.

Hajdúdorogon az első iskola kb.1700-ban nyílt meg a jelenlegi görög katolikus parochia telkén.

1866-ig működött három tanítóval és három tanteremmel. Ettől az időtől elég gyorsan emelkedett a tanulók,

tantermek, tanítók száma. 1892-ben megépült az Óvoda úti (alsó épület),melynek a helyén jelenleg a tornacsarnok áll.

1903-ban megépült az iskola Petőfi tér felőli része (felső épület) hat tanteremmel.

1990.szeptember 1-jétől iskolánk újra egyház iskola lett Görög Katolikus Általános Iskola néven.

2006.szeptember 1-jétől összevonásra kerültek a hajdúdorogi görög katolikus oktatási intézmények Görög Katolikus Oktatási Központ néven.

2008.szeptember 1-jétől iskolánk elnevezése Szent Bazil Oktatási Központ Általános Iskolai Tagintézménye-re változott.

Iskolánk az egyik legfontosabb dolognak tartja a bizalmat, egymás komolyan vételét, a kölcsönös megbecsülést, tiszteletet. Legfőbb feladatunk minél több értékes élményhez juttatni a gyermekeket, hogy ezáltal formáljuk ízlésüket, szépérzéküket és gyarapítsuk tudásukat!

Ez azonban a szülők segítsége nélkül nem oldható meg. Együtt, közösen kell a célok érdekében cselekedni, hiszen

„ akinek gyermeke van, a világ legdrágább kincsét mondhatja magáénak”.

Asztali nézet